
GYERMEK
FOGSZABÁLYOZÁS
Fogszabályozás Dunakeszi, Dr. Vajda Norbert fogszabályozó szakorvosnál,
6 évestől 18 éves korig
MIÉRT VAN SZÜKSÉG FOGSZABÁLYOZÁSRA?
A gyermekkori kezeléseknek kiemelten fontos szerepe van az állcsont, a fogazat és ezáltal a beszéd megfelelő fejlődésében. Bizonyos esetekben minél korábban látja fogszabályozó szakorvos a gyermek fogait, annál hatékonyabb és eredményesebb lesz a fogmozgatás.
“A fogszabályozás a fogorvostudomány, a fizika és a művészet fantasztikus találkozása, melyben tudományos evidenciákra alapozva alkotjuk meg az esztétikus mosolyt.”


GYERMEK FOGSZABÁLYOZÁS DUNAKESZIN
Miért fontos a gyermekkori fogszabályozás?
Számtalan olyan fogszabályozó beavatkozást végzünk ebben az életkorban, melyek során a fogak megfelelő helyre történő mozgatása mellett elősegítjük a helyes légzés, a tiszta beszéd, a megfelelő rágás és nyelés kialakítását.
Aranyszabály, hogy fogszabályozó szakorvoshoz nem lehet elég korán menni. Nagyon fontos, hogy szülőként időben - még fogváltás előtt - elhozzák gyermeküket, hogy akkor és úgy kezdjük el a kezelést, amikor arra szükség van. A gyermekkori fogszabályozás jelentősége kiemelt, hiszen az állcsont növekedési periódusának köszönhetően ebben a korban több lehetőségünk van olyan korrekciókra, amit felnőtt korban már nem tudunk megvalósítani.
FOGSZABÁLYOZÁS GYERMEKKORBAN
avagy mikor, mit, mivel?
MIKOR?
VEGYES FOGAZAT
(7-12 éves kor)
MIKOR?
MARADÓ FOGAZAT
(12-18 éves kor)
MIT?
Funkcionális kezeléseket, vagy ún. interceptív kezeléseket végzünk ebben a korban (olyan kezelések, amik elősegítik a további megfelelő növekedést, az állcsontok normál fejlődését)
MIT?
Végezhetünk komplex funkcionális kezelést esztétikai korrekcióval együtt
MIT?
Végezhetünk kizárólag esztétikai kezelést
MIVEL?
Funkcionális készülékek, kivehető és rögzített fogszabályozók
MIVEL?
Kivehető és/vagy rögzített fogszabályozók (két szakaszos kezelés)
MIVEL?
Rögzített fogszabályozók, alignerek
HOGYAN TÖRTÉNIK A GYERMEK FOGSZABÁLYOZÓ KEZELÉS?
1
A fogszabályozó kezelés minden esetben egy komplex állapotfelméréssel kezdődik. Ezen az alkalmon megvizsgáljuk a fogak állapotát, meghallgatjuk, hogy Önt/gyermekét mi zavarja leginkább és teoretikusan átbeszéljük a lehetséges kezelés részleteit.
2
Ezt követi a fogak szkennelése és a különböző röntgenfelvételek, valamint fotók elkészítése. Ezen adatokat részletesen kielemzi a fogszabályozó szakorvos és ezekre alapozva készíti el a kezelési tervet.
3
A következő találkozásunk során átbeszéljük a lehetséges kezelési terveket, és Önnel és gyermekével közösen döntünk arról, hogy melyik kezelésbe vágjunk bele.
4
Elkezdődik az aktív szakasz: átadjuk, vagy felragasztjuk a tervben meghatározott készüléket.
5
A fogszabályozás során nagyon fontos a rendszeres fogorvosi kontroll, mely során meggyőződünk arról, hogy minden a tervben meghatározottak szerint halad. Nem utolsó sorban ilyenkor kerül aktiválásra a készülék, ezzel haladunk előre a meghatározott cél felé. Erre készüléktől függően, 4 vagy 6 hetente kerül sor.
6
Amikor elértük a kívánt végeredményt, az aktív kezelés véget ér. Eltávolítjuk a készüléket (rögzített készülék esetén), megtisztítjuk a fogakat és retenciós készülékekkel gondoskodunk arról, hogy az elért gyönyörű eredmény tartós maradjon. Ezt hívjuk a fogszabályozás passzív szakaszának. Kontroll már csak 3-6 havonta szükséges.
FOGSZABÁLYZÓ MÁRKÁK, AMIKKEL DOLGOZUNK




ONLINE IDŐPONTKÉRÉS
Kérjük, töltse ki az alábbi űrlapot és munkatársunk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot!
Időpont kérés, kezelési lehetőségek, általános kérdések - örömmel segítünk mindenben.

VÁRJUK ÖNT RENDELŐNKBEN!
Hívjon minket, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot online és visszahívjuk, amikor Önnek a legalkalmasabb! Akut probléma esetén igyekszünk a lehető leghamarabb időpontot biztosítani. Várjuk Pácienseinket Göd, Sződ, Sződliget, Vác és Verőce környékéről is!
Nyitva tartás
Hétfő | 9-19 |
Kedd | 9-19 |
Szerda | 9-19 |
Csütörtök | 9-19 |
Péntek | 9-13 |